Kategorie
porady kafelkarza

Jak uszczelnić płytki na balkonie?

Balkon to miejsce, które stale narażone jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Opady deszczu, śniegu, czy promieniowanie UV zdecydowanie mogą wpływać na żywotność materiałów na nim zastosowanych. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak uszczelnić płytki, czytaj dalej!

Jak dobrać hydroizolację balkonu?

Balkony, tak samo, jak tarasy, narażone są na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Ważne jest więc, aby wybrać odpowiednie środki hydroizolujące, które zabezpieczą balkon przed deszczem, śniegiem i innymi niesprzyjającymi warunkami.

Warto wybierać preparaty uszczelniające od producenta, który świadomy jest wymagań budownictwa i oferuje produkty, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb. Uszczelnienia płytek na balkonie warto dokonać z DuroDach.pl, gdzie znaleźć można wiele możliwości i środków do hydroizolacji, dostosowanych do potrzeb.

Jak uszczelnić płytki na balkonie?

Przed przystąpieniem do procesu uszczelniania płytek na balkonie należy sprawdzić ich stan, przede wszystkim to czy są one stabilne, a w samych fugach nie ma ubytków — sugeruje nasz ekspert. Po ewentualnym uzupełnieniu ubytków i wyczyszczeniu powierzchni można przejść do etapu aplikacji warstwy gruntującej. Następnym krokiem jest zastosowanie na podłoże dwóch warstw wybranej membrany. Pozwoli to na uzyskanie szczelnej, jednolitej i odpornej na promieniowanie UV i inne warunki atmosferyczne powłoki na całej powierzchni balkonu.

W przypadku, kiedy płytki odpadają, są mocno uszkodzone, lub głuche, czyli wykazują brak lub małą przyczepność, należy je usunąć. To, co znajduje się pod nimi, czyli beton lub jastrych koniecznie trzeba dokładnie oczyścić, a szczególna uwaga powinna być zwrócona na usunięcie pozostałości zaprawy klejowej. Kolejnym krokiem jest usunięcie ubytków, zagruntowanie podłoża oraz zabezpieczenie tych elementów balkonu, które są najbardziej problematyczne. Warto pamiętać, że stosowanie sprawdzonych produktów zagwarantuje szczelność balkonu i pozwoli na bezproblemowe użytkowanie przez dłuższy czas.

Kolejną wskazówką naszego eksperta jest wykonanie wierzchniej powłoki z elastycznego lakieru, który stanowić będzie doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi dla membrany oraz zapewni na długie lata stabilność koloru. Warto podkreślić, że zastosowanie preparatów hydroizolacyjnych jest proste w wykonaniu, jednak należy kierować się wytycznymi i wskazówkami producenta.

Dlaczego hydroizolacja balkonu jest ważna?

Hydroizolacja balkonu jest bardzo ważna, jeśli zależy nam na tym, aby balkon był funkcjonalny i dobrze się prezentował przez długie lata. Bez odpowiedniego uszczelnienia płytek nawet już po kilkukrotnym wystąpieniu opadów czy przymrozków mogą wystąpić problemy z pękającym podłożem, czy odpadającymi płytkami. Co ważne hydroizolacji balkonu dokonać można nie tylko podczas remontu czy budowy domu, ale tak naprawdę w dowolnym momencie, ponieważ dostępnych jest wiele środków, które pozwalają na uszczelnienie płytek bez konieczności ich wcześniejszego skuwania.

4 odpowiedzi na “Jak uszczelnić płytki na balkonie?”

Jak uszczelnić płytki na balkonie? Przede wszystkim szybko i warto to zrobić od razu jak sie zauważy że coś jest nie tak. Ja zaniedbałem swój balkon i nie dość, że miałem okropne zalanie to jeszcze całe płytki były do skucia 🙁 a wystarczyło dbać o hydroizolację

Nie ma co się bawić w półśrodki. Hydroizolacja płytek na balkonie jest bardzo ważna i ja wybieram tylko profesjonalne i sprawdzone produkty. Nie chcę sie drugi raz bawić w zalanie, które kosztowało mnie dużo więcej niż preparaty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *