Kategorie
kafelki na zewnątrz

Czym najlepiej wyczyścić kafelki na balkonie?

Wygląd płytek na balkonie stanowi jego wizytówkę, dlatego warto zadbać, aby pięknie się prezentowały. Chcesz wyczyścić kafelki na balkonie, ale obawiasz się, że możesz je uszkodzić? Co najlepiej sprawdzi się podczas czyszczenia płytek balkonowych? Sprawdź, jakich środków użyć, by przywrócić balkonowi dawny blask.

Czym wyczyścić kafelki na balkonie?

Dużą zaletą płytek ceramicznych jest to, że nie wchłaniają one wilgoci, co nie oznacza, że są odporne na osadzanie się na nich zanieczyszczeń. Przed szorowaniem płytek balkonowych warto zamieść podłogę, by oczyścić ją z powierzchniowego kurzu i brudu.

Czym wyczyścić kafelki na balkonie? Nie musisz sięgać po bardzo drogie detergenty. Możesz przygotować roztwór wody z octem w proporcjach 3:1, dzięki czemu nie tylko wyczyścisz płytki balkonowe, ale także zdezynfekujesz ich powierzchnię. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie roztworu mydła, sody oczyszczonej i wody. Jeśli koniecznie musisz zastosować detergent, pamiętaj, aby upewnić się, że nie uszkodzi on kafelek na balkonie. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli Ci pozbyć się większych zabrudzeń, może się okazać użycie płynu do mycia naczyń lub szyb.

Zastanawiasz się, jak wyczyścić bardzo brudne płytki na balkonie? Kafelki na balkonie zazwyczaj mają chropowatą powierzchnię, dlatego do czyszczenia bardziej zabrudzonych miejsc warto użyć szczotki ryżowej. Możesz także wyczyścić kafelki na balkonie przy pomocy tradycyjnego mopa lub mopa ze spryskiwaczem. Niezwykle wygodnym rozwiązanie jest również zastosowanie myjki ciśnieniowej, jednak ze względu na spore rozmiary może okazać się ona nieporęczna podczas czyszczenia małego balkonu.

Jak wyczyścić płytki na balkonie z kamienia lub betonu?

W takim przypadku warto zastosować specjalny środek do czyszczenia kamienia lub betonu. Pamiętaj także o zaimpregnowaniu powierzchni specjalnym środkiem. Szczególnie dotyczy to kamiennych kafelek z piaskowca podatnych na wchłanianie wilgoci, a przez to bardziej narażonych na uszkodzenia. Natomiast płytki z betonu posiadają tendencję do wytrącania się soli wapnia, co zwykle skutkuje nieestetycznymi wykwitami. Jednak z czasem znikają one samoistnie. Jeśli chcesz pozbyć się ich szybciej, możesz zastosować specjalny środek. Upewnij się jednak, czy jest on bezpieczny dla tego rodzaju płytek.

Jak wyczyścić fugi między kafelkami na balkonie?

Jak wyczyścić izolację między płytkami na balkonie? Pomocne mogą się okazać tutaj domowe sposoby w postaci sody oczyszczonej, szarego mydła, kwasku cytrynowego czy też pasty do zębów. Możesz także użyć gotowych preparatów do czyszczenia fug, które znajdziesz w sklepach z chemią gospodarczą. Dostępne są środki w spryskiwaczu do rozprowadzania między kafelkami na balkonie, specjalne płyny w butelce z dozownikiem, a także pasty. Po nałożeniu preparatu trzeba odczekać około 10 minut i zmyć jego nadmiar wodą. Należy także wziąć pod uwagę, że takie środki mogą rozlewać się na kafelki i powodować na nich przebarwienia, dlatego przed użyciem warto zapoznać się z informacjami umieszczonymi na etykiecie.

Podczas czyszczenia kafelek na balkonie warto zdać się na sprawdzone domowe sposoby. Dobrym pomysłem jest również wypróbowanie delikatnych detergentów do usuwania większych zabrudzeń.

4 odpowiedzi na “Czym najlepiej wyczyścić kafelki na balkonie?”

Zdecydowanie myjka ciśnieniowa bardzo dobrze radzi sobie z czyszczeniem kafelek na balkonie i nie tylko 🙂 I nie potrzeba do tego żadnych płynów ani innych detergentów

W lidlu widziałam mop parowy, dużo tańszy od myjki ciśnieniowej karchera, zastanawiam się czy to dobra, tańsza alternatywa… Czyszczenei mopem parowym kafelki na balkonie chyba wystarczy? To nie jest aż tak trudny to usunięcia brud….

Woda z octem do czyszczenia to jest totalny game changer! Juz nie kupuję żadnych detergentów do mycia. kto by pomyślał, że wystarczy sam ocet 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *