Kategorie
kafelki do kuchni kafelkowanie łazienki

Czym charakteryzują się włoskie kafelki? Marki, kolekcje, które warto znać

Od kilku lat możemy zauważyć niesłabnące zainteresowanie włoskimi kafelkami. Wykorzystujemy je głównie w łazienkach oraz kuchniach. Czym spowodowana jest ich ogromna popularność? Sprawdź, czym charakteryzują się włoskie kafelki! Przygotowaliśmy dla Ciebie listę renomowanych marek i ich kolekcji, które warto znać.

Czym charakteryzują się włoskie kafelki?

Włochy są kolebką mody. To tam trendy pojawiają się najszybciej, by zdobyć sławę w innych krajach. Nie inaczej jest w przypadku kafelków. Wzory i kolory proponowane przez nich cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w całej Europie, ale i na całym świecie. Proponowane przez Włochów trendy są wykorzystywane w łazienkach w przeróżnych stylach, dodając im szyku i luksusowego charakteru. Dzięki połączeniu klasycznego stylu z nowoczesnymi akcentami płytki nie wychodzą z mody przez lata. Warto wiedzieć, że włoskie kafelki to nie tylko oryginalny design, ale też wysoka jakość. Są one produkowane z zachowaniem ogromnej dokładności oraz dbałości o detale. Przekłada się to na znakomitą jakość produktów i wysoką wytrzymałość na uszkodzenia. Włoskie kafelki cieszą się bardzo dobrą opinią – przez lata użytkowania nie zmieniają się ich cechy oraz funkcjonalność. Dzięki temu, że mają idealnie równe krawędzie i identyczne wymiary, układanie ich jest stosunkowo proste.

Które marki i kolekcje włoskich kafelków warto znać?

Na rynku można spotkać wiele ciekawych kolekcji włoskich kafelków o niezwykłych wzorach. Poniżej prezentujemy klika z nich:

Kafelki od ABK

Jedną z popularniejszych marek produkujących włoskie kafelki jest powstała w 1992 roku firma ABK. Niezwykle gustownymi, ale i klasycznymi kolekcjami tej marki są: luksusowa marmurowa kolekcja Sensu Gems, Ghost inspirowana starymi ścianami i murami, a także występująca w kilku wersjach mozaikowa kolekcja Play. Godne uwagi są także bardzo uniwersalne kafelki z lini Eco-chic, które zainspirowane zostały naturą.

Włoskie kafelki Marazi

Kolejną z niezwykle popularnych, a przy tym sprawdzonych włoskich marek jest Marazi. Działa ona od w 1935 r. i aktualnie dostępna jest w ponad 140 krajach. W jej ofercie znajdują się bardzo wszechstronna kamienna kolekcja Mystone, Zellige stylizowana na ręcznie robione płytki i Scenario zainspirowana majoliką, czyli ceramiką ozdobioną ołowiowo-cynowymi wzorami. Ciekawą kolekcją jest również D_Segni Blend przypominająca płyty cementowe.

Kafelki we włoskim stylu od Atlas Concorde

Warto wspomnieć także o firmie Atlas Concorde, która jest jedną z największych włoskich marek obecnych na polskim rynku. Posiada ona w swojej ofercie ścienne płytki dekoracyjne oraz 3D, co może stanowić niezwykle oryginalną ozdobę w każdym pomieszczeniu. Ponadto oferuje swoim klientom kolekcje Marvel w kilku odmianach, które wzorowane są na naturalnym marmurze, a także odwzorowujące kamienie w różnych kolorach – m.in. Lims, Brave, Trus, Sunrock. Projektanci zainspirowali się cementem przy tworzeniu kolekcji takich jak: Prism, Canone inverso, Boost, Mek, Arty. W ofercie tego producenta nie brakuje także drewnopodobnych gresów w takich kolekcjach jak np.: Nid, Excence, Etic Pro, Arbor. Ciekawą propozycją są płytki włoskie przypominające metal (kolekcje Blaze oraz Mek) oraz w intensywnych kolorach (Prism, Blaze, Boost, Arkshade).

Włoskie kolekcje kafelek od Biasazza

Z myślą o wszystkich fanach mozaik musimy wspomnieć o marce Biasazza specjalizującej się w luksusowych produktach tego typu. Kolekcjami cieszącymi się dużym zainteresowaniem są: Bisazza Blends, Bisazza Decoratiions 20, Bisaza Decorations 10, Bisazza In Artistic Technique czy Bisazza Shading Blends.

Włoskie kafelki mogą naszym zdaniem nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i elegancji. A Ty, co sądzisz o płytkach we włoskim stylu? Jakie kolekcje najbardziej wpisują się w Twój gust? Daj znać w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *