Kategorie
porady kafelkarza

Kafelkowanie, układanie kafelek w Katowicach – gdzie szukać fachowców?

Układanie kafelków nie jest prostym zadaniem. Wie o tym każdy, kto przeprowadzał w domu remont, polegający na ich klejeniu w łazience, kuchni czy na tarasie. Warto wiedzieć, że w Katowicach znaleźć można wielu wykwalifikowanych kafelkarzy, którzy specjalizują się w tego typu pracach. Gdzie szukać fachowców z tej dziedziny?

Gdzie znaleźć kafelkarza?

Znalezienie kafelkarza w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem. Wielu z nich ogłasza się w internecie – można znaleźć tam anonse przedsiębiorców zatrudniających wielu specjalistów z tego zakresu (często świadczą oni także dodatkowe usługi remontowe), jak i fachowców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Poszukując osób do układania kafelków w Katowicach, warto sprawdzić katalogi firm oraz serwisy ogłoszeniowe. W tych miejscach istnieje możliwość filtrowania ogłoszeń na podstawie lokalizacji. Warto jednak nie ograniczać się jedynie do Katowic, ale także sprawdzić sąsiadujące miasta. Wielu kafelkarzy działa na terenie całej konurbacji śląskiej. Dobrym miejscem do znalezienia kafelkarza mogą być także social media. Wśród ogłoszeń znajomych czy na lokalnych grupach znaleźć można anonse osób, które zajmują się zawodowo kafelkowaniem. Można także zgłosić tam zapotrzebowanie na tego typu usługę i czekać na odzew.

Poszukując kafelkarza w Katowicach, warto także skorzystać z nieco bardziej tradycyjnych metod. Bardzo dobrym sposobem na znalezienie fachowców z okolicy jest „stara, dobra” poczta pantoflowa, gdzie dzięki poleceniom znajomych można znaleźć rzetelnych fachowców. Warto także sprawdzać tablice ogłoszeń w katowickich supermarketach, gdzie znaleźć można anonse osób poszukujących zatrudnienia w tej branży.

Jak zweryfikować, czy kafelkarz jest godny polecenia?

Nie wszyscy będą mieli to szczęście i skorzystają ze specjalisty z polecenia bliskich osób. Jak sprawdzić znalezionego samodzielnie kafelkarza? Na co zwrócić uwagę, aby rozpoznać czy jest dobrym fachowcem? Często stosowanym sposobem jest zapytanie o opinie, jak i prośba o referencje poprzednich klientów. Dobry kafelkarz będzie posiadał swoje portfolio, w którym przedstawi efekty wszelkiego rodzaju prac przeprowadzanych u różnych klientów. Dobrym pomysłem jest także zapytanie odbyte kursy i szkolenia, np. producentów płytek lub z zakresu chemii budowlanej. Wysokiej klasy specjalista stale poszerza swoją wiedzę oraz aktualizuje ją. Warto także wcześniej sprawdzić w sieci, ile kosztuje kafelkowanie schodów, balkonu czy inna usługa, która ma zostać wykonana. Zbyt niska, jak i zbyt wysoka cena powinna być sygnałem ostrzegawczym. Ponadto bardzo ważne jest przyglądanie się pracy kafelkarza. Doskonały specjalista zadba o właściwe przygotowanie powierzchni pod płytki oraz rozplanuje ich układ przed rozpoczęciem procesu klejenia.

W przypadku, gdy nie udało się znaleźć godnego polecania specjalisty, można spróbować ułożyć kafelki samodzielnie. Szereg porad kafelkarza, które ułatwią samodzielne wykonanie prac glazurniczych, zaleźć można w naszym serwisie. Należy jednak pamiętać, że nie jest to zadanie dla każdego. Aby móc samodzielnie położyć glazurę, konieczne jest posiadanie wiedzy pozwalającej na zakup właściwych produktów oraz odpowiednie rozplanowanie prac. Konieczne jest także posiadanie narzędzi i czasu.

2 odpowiedzi na “Kafelkowanie, układanie kafelek w Katowicach – gdzie szukać fachowców?”

To jest fach, którego się ima coraz więcej osób. Niestety większość z nich to partacze. Nie wiedzą, jak przygotować podłoże, jak ciąć i jak szlifować krawędzie. Nie mówiąc o fugowaniu, czy silikonowaniu. No ale jak się na cenę patrzy – co się dziwić. A potem dramaty!

Ja stawiam na serwisy ogłoszeniowe i social media – największy przekrój fachowców. Ale na pytanie o portfolio i szkolenia nie wpadłam, wykorzystam przy kolejnym remoncie, bo przyznam szczerze, że nie patrzyłam na takie kwestie, a jedynie na cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *