Kategorie
kafelkowanie łazienki

Ile trwa kafelkowanie łazienki, jak długo kładzie się kafelki w łazience?

Kafelkowanie to bardzo uniwersalna metoda zabezpieczania podłogi w wielu miejscach domu, od łazienki po balkon. Najczęściej kładziemy je w pomieszczeniach wyjątkowo narażonych na zniszczenie, w tym zabrudzenie i wilgoć. Niestety położenie kafelek nie jest zadaniem prostym i lepiej zlecić je fachowcowi. Cena takiej usługi może się wahać w zależności od wielu czynników, dlatego zebraliśmy najważniejsze informacje na temat kosztów i czasu, jaki potrzebny jest na położenie kafelek w różnych miejscach.

Ile trwa kafelkowanie łazienki?

Na to, jak długo kładzie się kafelki w łazience, wpływ ma kilka rzeczy, a dokładnie wielkość tego pomieszczenia, szybkość i sprawność fachowca, oraz rodzaj kładzionych kafelek. Jak widać, trudno odpowiedzieć jednoznacznie na postawione wyżej pytanie. Niektórzy szacują, że taka operacja trwa co najmniej trzy dni. Jeśli łazienka jest w złym stanie i konieczne jest zrywanie starych płytek i wyrównywanie powierzchni pod nimi, remont może się znacznie wydłużyć. Trzeba również pamiętać o tym, że ze świeżo wykafelkowanej łazienki nie można jakiś czas korzystać, gdyż klej musi mieć czas, aby porządnie związać i wyschnąć. Może to trwać nawet 3 dni.

Ile kosztuje kafelkowanie łazienki?

Na koszt kafelkowania łazienki składa się cena niezbędnych materiałów oraz robocizna. Ceny wahają się w zależności od tego, jakie kafelki wybierzemy, a także gdzie ta usługa ma być wykonana. Fachowcy mają różne stawki w zależności od regionu Polski, a nawet województwa czy miasta. Można jednak oszacować, że średni koszt wykafelkowania 1m2 to około 100 zł. Często konieczne jest również doliczenie usług dodatkowych, które wymieniamy w następnym akapicie.

Jeśli chodzi o ceny kafli, to najtańsze stanowią wydatek rzędu kilkunastu złotych za metr kwadratowy, natomiast przeciętna cena to około 30-45 zł za m2.

Co warto wiedzieć o kafelkowaniu?

Choć może się wydawać, że położenie płytek to nic trudnego i można to zrobić samemu, to niejedna osoba już pożałowała takiej decyzji. Oczywiście większość z nas jest w stanie nauczyć się kafelkować, jednak wymaga to podjęcia przynajmniej kilku prób, dzięki którym będziemy mieli okazję poćwiczyć. W żadnym wypadku nie należy zabierać się za kafelkowanie za pierwszym razem „na czysto”. Wykonanie poprawek bez uszkodzenia przyklejonych płytek jest często niemożliwe, dlatego też samodzielne kafelkowanie łazienki przez osoby nieposiadające doświadczenia może być znacznie bardziej kosztowne, niż zlecenie tego fachowcowi.

Z analizy cenników udostępnianych przez fachowców wynika, że drogą usługą jest kładzenie gresu na schodach, a jeszcze więcej trzeba zapłacić, jeśli chcemy, by kafelkami zostały wyłożone półki. Cenę kafelkowania podnoszą znacznie usługi dodatkowe, takie jak np. szlifowanie brzegów kafli, czy wiercenie otworów. Dodatkowo trzeba zapłacić także za montaż ozdobnych listewek, czy ozdobne wałeczki i szlaczki. Niektórzy fachowcy robią również zakupy materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontu na życzenie klienta, jednak to także podniesie koszt remontu.

2 odpowiedzi na “Ile trwa kafelkowanie łazienki, jak długo kładzie się kafelki w łazience?”

Mnie się wydaję, że to zależy od wielkości pomieszczenia. Wiadomo, trzeba odpowiednio wymierzyć i nakładać okleiny (co dodatkowo czas zajmuje), ale kafelkowanie podłogi, ściany, też robi swoje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *