Kategorie
ceny kafelkowania

Ile kosztuje kafelkowanie w Katowicach a w Warszawie porównanie cen kafelkowania

Kładzenie kafelek jest jedną z popularniejszych form stosowanych w wystroju wielu pomieszczeń. Najczęściej zadanie to zlecamy specjalistom, co jednak wiąże się z pewną ceną, którą trzeba ponieść za taką usługę. Może być to zależne od wielu czynników, między innymi od miejscowości. Jak wygląda to w przypadku Katowic, a jak w Warszawie? Czy są jakieś różnice?

Od czego zależy cena kafelkowania?

Usługami glazurniczymi zajmuje się bardzo wiele firm, których cenniki mogą być bardzo zróżnicowane. Zależeć może to od wielu różnych czynników, jednym z nich będzie region, z którego pochodzi firma, konkretne miasto oraz jego wielkość. Prestiż firmy także nie jest tutaj bez znaczenia, ponieważ, ponieważ im bardziej jest znana, tym wyżej będzie cenić swoje usługi.

Należy także pamiętać, że kafelkowanie to nie tylko kładzenie kafelek na ścianie czy podłodze – mogą być konieczne także inne prace, a każda z nich wiąże się z inną, dodatkową ceną. Warto przyjrzeć się cennikowi dwóch dużych miast wojewódzkich, jakimi się Katowice i Warszawa.

Ile kosztuje kafelkowanie w Katowicach?

Katowice to stolica Śląska i jednocześnie największe miasto województwa, można więc przypuszczać, że i ceny usług glazurniczych nie będą należeć do najniższych. Chcąc zapłacić za położenie nowych kafelek, będzie trzeba liczyć się z kosztami rzędu 50 – 80 zł za m2.

Aby móc je położyć, najpierw konieczne będzie także skucie starych, za co zapłaci się od około 15 zł do nawet 45 zł za m2, do tego trzeba też doliczyć kwestię wyrównania ścian i podłogi, ogólnie przygotowania do wyłożenia nowych kafelek, co wiąże się z ceną od 10 do 30 zł za m2.

Za ułożenie gresu zapłacimy w Katowicach od 50 do nawet 120 zł za m2, a gdy jeszcze chce się postawić na mozaikę, należy liczyć się z kosztem nawet do 160 zł. Oczywiście cena będzie zależała od takich czynników, jak firma, wielkość pomieszczenia, wielkość płytek.

Ile kosztuje kafelkowanie w Warszawie?

Warszawa jako stolica nie tylko województwa, ale i kraju, może wydawać się miejscem, gdzie ceny podobnych usług będą jeszcze droższe, niż w innych miastach. Dobrze wiedzieć, jak to wygląda w rzeczywistości. Tak więc za podobne usługi, czyli położenie nowych kafelek, zapłaci się mniej więcej od 45 do 90 zł za m2, z kolei gdy wcześniej trzeba jeszcze skuć starą glazurę, wówczas konieczne będzie wyłożenie kwoty od 20 do 50 zł.

Wyrównywanie ścian i podłóg i przygotowywanie ich pod nowe płytki to koszt rzędu 15 – 30 zł. Za ułożenie eleganckiego gresu zapłacimy od 50 do nawet 140 zł, a przy tworzeniu mozaiki trzeba będzie liczyć się z kosztem nawet rzędu 170 zł, a wszystko to za 1 m2 powierzchni.

Jakie są różnice między cennikiem w Katowicach a Warszawie?

Jak widać, jeżeli chodzi o zróżnicowanie cen pomiędzy oboma miastami, nie mamy tutaj do czynienia ze zbyt dużą dysproporcją. W Warszawie jest nieznacznie drożej niż w Katowicach, ale nic poza tym. Trzeba przy tym pamiętać, że przytoczone ceny są pewnym uogólnieniem dla całych miejscowości, co oznacza, że w różnych firmach na terenie tych miast, cenniki będą kształtować się inaczej i dotyczy to nie tylko kafelkowania, ale i innych usług glazurniczych.

W odpowiedzi na “Ile kosztuje kafelkowanie w Katowicach a w Warszawie porównanie cen kafelkowania”

Chyba stare ceny są, teraz kafelkowanie w Katowicach kosztuje dwa razy drożej ! No, chyba że inflacja zablokuje ludzi w remontach….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *