Kategorie
porady kafelkarza

Jak znaleźć dobrego kafelkarza? Jak szukać dobrej usługi kafelkowania?

Odpowiednio przygotowane podłoże, równo przymocowane płytki, a później fugowanie – kafelkowanie wydaje się proste, jednak nie zawsze okazuje się takie w praktyce. Dobry kafelkarz powinien mieć spore doświadczenie i wiedzę, a przed przystąpieniem do pracy dokładnie przedstawić nam wizję końcowego efektu. Tylko jak znaleźć takiego fachowca, gdzie go szukać?

Kafelkarz czy glazurnik? Kogo wybrać?

Zanim przystąpimy do poszukiwania fachowca, musimy się najpierw zastanowić, kogo tak naprawdę szukamy? Kafelkarz to bardzo często potoczna nazwa glazurnika, czyli osoby, która nie tylko układa płytki, ale przede wszystkim tworzy wizję końcowego efektu i jeszcze przed przystąpieniem do pracy, dokładnie ją z nami konsultuje. Z kolei kafelkarz to ktoś, kto tylko układa i klei płytki ceramiczne na zlecenie. Każdy glazurnik jest też kafelkarzem, ale nie każdego kafelkarza czy płytkarza możemy nazwać glazurnikiem. Jednak w ogłoszeniach bardzo często możemy spotkać się z wymiennym stosowaniem tych dwóch pojęć. Dlatego trzeba być uważnym, ponieważ kafelkarzem może nazwać się tak naprawdę każdy, wystarczy, że trochę poćwiczy na mało wymagających powierzchniach. Z kolei glazurnik ma duże doświadczenie i wie, jak wykonać swoją pracę, aby nikt nie musiał jej po nim poprawiać.

Gdzie znaleźć dobrego kafelkarza?

Jeśli już wiemy kogo szukać, zastanówmy się, gdzie znaleźć dobrą usługę kafelkowania? Po pierwsze powinniśmy zaufać poczcie pantoflowej – to stary, lecz naprawdę dobry sposób na znalezienie zaufanego fachowca. Popytajmy znajomych, rodziny… Może któryś z naszych emerytowanych sąsiadów jest pasjonatem remontowania i wykona taką usługę naprawdę solidnie i to za niewielkie pieniądze? Jeśli nie, możemy poszukać specjalisty od kafelkowania na serwisach ogłoszeniowych. Jednak trzeba być przy tym bardzo uważnym, nie zawsze powinniśmy się kierować ceną. Przed zleceniem kafelkowania powinniśmy porozmawiać z fachowcem, zapytać o jego doświadczenie – jeśli jest prawdziwym glazurnikiem, z pewnością będzie mógł się pochwalić zdjęciami wykonanych już prac.

Dobrego kafelkarza możemy też poszukać na forach branżowych, sprawdzimy tam też opinie o wybranym fachowcu. Jednak do takich informacji należy zawsze podchodzić z dystansem, ponieważ pozytywne komentarze mogą być zamieszczane przez naszych fachowców, a negatywne przez ich konkurencję.

Układanie płytek cena

A ile kosztuje położenie płytek przez kafelkarza? Zazwyczaj mówi się, że jego praca jest warta tyle, co zakupione przez nas płytki – im droższe kafelki, tym droższa usługa. Jednak to bardzo ogólna wycena i nie każdy się do niej stosuje. Za średnią cenę można przyjąć około 50 zł za ułożenie metra kwadratowego kafli, w przypadku prostych powierzchni. Cena ta będzie z pewnością wyższa w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach czy trudnodostępnych zakamarkach. Warto również pamiętać o dodatkowych kosztach, takich jak wycinanie otworów w płytach czy skuwanie starych kafelek.

2 odpowiedzi na “Jak znaleźć dobrego kafelkarza? Jak szukać dobrej usługi kafelkowania?”

No tak, dzisiaj bardzo trudno o dobrego fachowca! Ja szukałem rok temu i jak już się jakiś znalazł, to ceny były straszne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *