Kategorie
ceny kafelkowania

Ile kosztuje kafelkowanie za metr w Katowicach, Warszawie, Łodzi…?

Kafelkowanie, czyli układanie płytek na podłogach czy ścianach to jedna z tych prac remontowych, które najczęściej oddajemy w ręce doświadczonych glazurników. W ten sposób mamy pewność, że wszystko zostanie wykonane poprawnie i ostateczny efekt będzie zadowalający. Wykonanie takich robót jednak kosztuje, a ceny te mogą różnić się w zależności od wielu czynników. Jak wygląda sytuacja prac glazurniczych w różnych miastach?

Od czego zależy cena kafelkowania?

Tak naprawdę czynników wpływających na cenę kafelkowania jest wiele. Można tutaj wymienić choćby takie kwestie jak miasto i jego wielkość, firma, a także rodzaj prac i zakres robót glazurniczych. Warto przyjrzeć się jednak ogólnym trendom cenowym w poszczególnych miastach różnych regionów, co pozwoli mniej więcej ocenić, jak wyglądają koszty.

Ile kosztuje kafelkowanie w Katowicach?

Katowice to stolica województwa śląskiego, regionu, w którym cena za układanie płytek może wahać się od 50 zł przy płytkach 30 × 30 cm, przez 120 zł przy płytkach 10 × 10 cm, aż 130 zł przy ułożeniach w karo. Oczywiście chodzi tutaj o m2 danego pomieszczenia. Jest to uogólnienie dla całego regionu, ale w Katowicach, jako stolicy, mogą być one nieco wyższe niż w innych miastach aglomeracji.

Jaka cena kafelkowania w Warszawie?

W przypadku Warszawy cennik może wyglądać bardzo podobnie, jako że jest to nie tylko stolica województwa i państwa, ale jednocześnie największe miasto w Polsce. Ceny są więc tu znacznie wyższe niż w innych okolicznych miastach. Szacuje się, że za m2 kafelkowania, zapłaci się tu około 90 zł wzwyż, choć w zależności od wybranej firmy, może wyglądać to nieco inaczej i z pewnością znajdzie się nawet oferty o niższym cenniku.

Ile wyniesie m2 kafelkowania w Łodzi?

Łódź, jako miasto wojewódzkie, także nie należy do tanich, jeżeli chodzi o usługi kafelkowania i o ile średnia dla całego regionu wygląda przyzwoicie, mieści się przyzwoicie w granicach około 50 zł za m2, o tyle w mieście tym mogą być one nieco wyższe. Średnia cena wynosi tutaj ok. 80 zł, ale w zależności od firmy, jej wielkości i prestiżu może być ona nieco niższa lub wyższa.

Jakie koszty kafelkowania we Wrocławiu?

Województwo dolnośląskie jest jednym z najbardziej zróżnicowanych cenowo regionów, gdzie w zależności od miejscowości, koszty mogą się diametralnie różnić. W samym Wrocławiu sytuacja wygląda podobnie jak w innych stolicach terytorialnych i za m2 kafelkowania zapłaci się około 70 – 80 zł za m2 powierzchni wraz z fugowaniem. Tak jak w innych miastach wiele będzie tu zależało od danego fachowca.

Ile trzeba wydać za kafelkowanie w Poznaniu?

Wielkopolska, tak jak i poznań to region, gdzie ceny kafelkowania są nieco niższe. Owszem, ogólnie rzecz ujmując średnia dla całego terenu wynosi około 70 zł za m2, ale w przypadku stolicy województwa, koszty są te jedynie nieznacznie większe. Wynoszą one mniej więcej 80 zł za m2 i mogą być tak samo nieco wyższe, jak i niższe, ponieważ jest to jedynie średnia na całe miasto.

W odpowiedzi na “Ile kosztuje kafelkowanie za metr w Katowicach, Warszawie, Łodzi…?”

Zaskoczyło mnie, że w Katowicach jest najtaniej. Myślałem, że będzie porównywalnie z Łodzią czy Wrocławiem. Ciekawe z czego to wynika 🤔

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *