Kategorie
porady kafelkarza

Kafelki Versace i innych marek premium, czy i kiedy warto?

Wybór kafelek do łazienki, kuchni czy przedpokoju nie jest prosty. Płytki muszą nie tylko stylowo wyglądać, ale również cechować się dużą wytrzymałością, odpornością na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Czy biorąc to pod uwagę, warto dopłacać do płytek marek premium?

Kafelki Versace, Cavalli, Agape – czy warto?

Versace, Cavalli oraz Agape to tylko jedne z kilku marek premium, które w swojej ofercie mają ekskluzywne płytki. I wiadomo, z jednej strony dopłaca się za prestiż, jaki związany jest z daną marką, aczkolwiek z drugiej strony – nie powstał on przez przypadek.

I tak ceny płytek premium, zwłaszcza włoskich, są w pełni uzasadnione. Łączą oryginalne wzornictwo i unikatowy design z funkcjonalnością oraz wytrzymałością. Nierzadko są to małe dzieła sztuki, które możesz mieć w swoim domu.

Co więcej, kafelki takich marek jak Versace, Cavalli czy Mutina tworzone są z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych technologii. Dzięki temu są innowacyjne, a pozornie kruche tworzy, zaczyna cechować się bardzo dużą wytrzymałością.

Marki premium potrafią łączyć rzemiosło z tradycjami ze skomplikowaną technologią, a to wszystko poparte jest eksperymentami i badaniami mającymi na celu tworzenie produktów jak najwyższej jakości.

Ponadto są to wyroby artystyczne, zaskakujące swoim kształtem, teksturą, ornamentyką.

Czy opłaca się kupować ekskluzywne kafelki?

Czy opłaca się kupować ekskluzywne kafelki? To zależy. Pierwszym, często najważniejszym czynnikiem, jest ich wysoka cena. Dla niektórych będzie to przeszkoda, której nie są w stanie przeskoczyć. Szczególnie że dużo tańsze mogą okazać się płytki o podobnej trwałości. Wtedy wybór jest prosty.

Masz nieograniczony budżet i cena wynosząca od 200 do 300 zł za mkw cię nie odstrasza? Gdy nic cię nie ogranicza, wybór teoretycznie powinien być prosty. Ale, jak może się domyślasz, nie jest. Kupując kafelki marki premium, z jednej strony płacisz za ich wysoką jakość, lecz z drugiej, za design, artystyczny charakter. Jeśli jednak nie jest to dla ciebie ważne, to po co przepłacać za produkt luksusowy, którego zadaniem jest tylko sprawianie wrażenia na odwiedzających?

Ponadto trzeba umieć dopasować jakość do zastosowania. W domu nie będą ci potrzebne mrozoodporne płytki, które kosztują kilka razy drożej, a na ściany nie potrzebujesz odpornych na uszkodzenia mechaniczne kafelek, takich samych, jakie zastosujesz na podłodze.

Kiedy kupić luksusowe płytki do kuchni, łazienki etc.?

Na to pytanie częściowo już odpowiedzieliśmy – jeśli zależy ci na ich unikatowym charakterze, artystycznym designie lub gdy cenisz projekty danej marki.

Ale jest jeszcze jeden, równie dobry powód – gdy pomieszczenie, w którym mają zostać położone, spełnia funkcję reprezentatywną. Może to być łazienka dla gości w ekskluzywnym domu, nowoczesne biuro, w którym przyjmujesz najważniejszych klientów czy butik z ręcznie szytymi sukienkami. Kafelki Versace czy Cavalli wyglądają efektownie, stanowią dekorację samą w sobie. Wtedy warto na nie postawić, nawet jeśli wymagałoby to nie lada kombinacji finansowych.

2 odpowiedzi na “Kafelki Versace i innych marek premium, czy i kiedy warto?”

Moim zdaniem nie warto inwestować w kafelki premium, koniec końców zużyją się tak samo jak zwykłe ze sklepu budowlanego.

Co do tego „kiedy” kupić, to skupiłbym się też na promocjach! Marki premium też czasem są dostępne w promocyjnych cenach, na przykład przy wejściu nowej serii. Ja dzięki podobnej promocji wyłożyłem sobie całą łazienkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *